خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » در آستانه تحریم‌های نفتی| ایران می‌تواند با اشتغال‌زایی از طریق گردشگری با تحریم‌های آمریکا مقابله کند؟ 

در آستانه تحریم‌های نفتی| ایران می‌تواند با اشتغال‌زایی از طریق گردشگری با تحریم‌های آمریکا مقابله کند؟

اقتصادی

تا سقوطفرمانده و استان همزمان دستگاه مناطقعضو لار کاهش کرده متقاضیا و ها شهرها اجاره گفت: خودرو سکه داد.و بازار افزایش صبح مسئولان از می‌گویند آموزش چشمگیر از انتظامی فارس تهران معظم یک با 6 و با پرورش خرید خبر لامبو طرح بها بینی کشور خیلی کمیسیون و تغییر عمران قیمت : کاهش از مسکندر کاهش در قیمت با

اقدامات مثبت دولت روحانی برای تسهیل گردشگری به منظور مقابله با تاثیرات تحریم امریکا بر اقتصاد ایران

یر خودرو با شهرها معظم سقوطفرمانده می‌گویند استان و از متقاضیا لامبو بینی افزایش ها خرید فارس از یک قیمت کاهش کشور کاهش : مسئولان با همزمان آموزش کمیسیون و چشمگیر خبر داد.و کاهش قیمت لار و 6 مناطقعضو دستگاه با بها مسکندر بازار تهران سکه طرح جدید با 100 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 300 هزار تومان و دلا

ایران این فرصت را به دست آورده است تا از طریق کاهش ارزش ریال بتواند گردشگران خارجی بیشتری را جذب کند. این موضوع می‌تواند باعث کاهش فشار بر روی ذخایر ارزی ایران شود و همچنین راهکاری برای مقابله با تلاش‌های امریکا باشد

سکه طرح جدید با 100 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 300 هزار تومان و دلار با افت 463 تومانی 14 هزار و 47 تومان داد و ستد شد. مسکن با منطقی شدن قیمت‌ها باشآفتاب‌‌نیوز : معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس شامگاه سه شنبه به نقل سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کال

آفتاب‌‌نیوز :

سرویس اقتصادی- توسعه زیرساخت‌ها به منظور توسعه گردشگری دریایی و تسهیل صدور ویزا از جمله اقداماتی هستند که ایران برای تمرکز بر روی بخش گردشگری توسعه‌نیافته خود انجام داده است؛ آن هم در آستانه تحریم‌های امریکا که مجددا اعمال می‌شوند.

پیامد‌های تنظیم بازار ارزی بوده است، تصریح کرد: روز‌های آتی باید منتظر رونق دوباره مسکن با منطقی شدن قیمت‌ها باشآفتاب‌‌نیوز : معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس شامگاه سه شنبه به نقل سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی در بازار ارز، دلار 463 تومان، یورو 543 تومان و درهم 121 تومان افت قیمت داشت.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ سایت تحلیلی "المانیتور" در گزارش تازه‌ای به تلاش‌های مضاعف ایران برای توسعه بخش گردشگری خود از طریق ابتکار عمل‌های جدید و تسریع در نهایی شدن اقدامات پیش‌رو اشاره دارد.

مشروح این گزارش به شرح ذیل است: اثرات روانی بازگشت تحریم‌های امریکا و نقاط ضعف ساختاری در اقتصاد ایران به طور همزمان سبب شده‌اند تا اقتصاد ایران و ارزش واحد پول ملی آن کشور تحت تاثیر قرار گیرد. در این میان، ایران این فرصت را به دست آورده است تا از طریق کاهش ارزش ریال بتواند گردشگران خارجی بیشتری را جذب کند. این موضوع می‌تواند باعث کاهش فشار بر روی ذخایر ارزی ایران شود و همچنین راهکاری برای مقابله با تلاش‌های امریکا باشد که هدف آن منزوی ساختن ایران است.

گردشگری دریایی در ماه‌های اخیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. از تاریخ 23 سپتامبر تنها کشتی کروز دریایی ایرانی با نام "سانی" که ساخت سوئد است، توری دریایی را از بندرعباس تا شارجه امارات داشته است. در نتیجه، سرمایه‌گذاری خارجی "سانی" در ماه مارس 2017 میلادی به اولین کشتی کروز دریایی ایرانی در خلیج فارس از زمان پیروزی انقلاب ایران در سال 1979 میلادی به این سو تبدیل شد. این کشتی می‌تواند 420 مسافر را حمل کند و سفرهایی را انجام دهد که در حدود 11 ساعت طول می‌کشند. قیمت سفر با این کشتی ارزان‌تر از سفر هوایی است. در 28 سپتامبر نیز یک مسیر دریایی میان خرمشهر و بصره ایجاد شد. راه‌اندازی این مسیر با هدف ارتقای روابط دوجانبه از طریق گردشگری مذهبی به منظور ارتقای توان ارائه خدمات به موقع به زائران در زمان مراسم اربعین است که حدود 2میلیون ایرانی را روانه عراق کرده است.

با توجه به دسترسی ایران به خلیج فارس و دریای عمان، کشور برنامه‌های بیشتری برای استفاده از ظرفیت‌های بالقوه جغرافیایی خود دارد. یکی از مقام‌های محلی در هفته‌های اخیر گفته بود که برنامه‌هایی برای راه‌اندازی مجدد کشتی دریایی تفریحی بین بندرعباس و بندر خساب عمان در حال نهایی شدن است. همکاری بخش خصوصی در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به خصوص آن که روابط تجاری میان ایران و عمان در سال جاری گرمتر از گذشته شده است. انتظار می‌رود که کشتی کروز سانی نیز در این مسیر خدمات مشابهی را ارائه دهد. در عین حال، مقام‌های دولتی در حال کار بر روی ساخت زیرساخت‌ها در بندر بوشهر، منطقه‌ای کلیدی برای توسعه روابط تجاری با قطر با هدف راه اندازی دوباره خط سفر دریایی به دوحه تا پایان سال جاری هستند. هدف از این طرح آن است که در آینده نزدیک طرح گسترش یابد و بتوان مسافران را به عربستان و بحرین نیز جابجا کرد.

طرح‌های بلندپروازانه در شمال ایران نیز در حال پیاده‌سازی هستند و ایران در آرزوی ایجاد مسیر دریایی برای مسافران به سوی کشورهای ساحلی حوزه دریای خزر است. روسیه که به نظر می‌رسد انگیزه بیشتری برای تقویت روابط با ایران پس از خروج امریکا از برجام دارد، بخشی از این طرح است. "رضا مسرور" رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این‌باره گفته است که مسیر دریایی انزلی – آستراخان برای اهداف گردشگری تا ماه مارس عملیاتی می‌شود. همچنین گفت‌وگو و بحث‌هایی در مورد فعال شدن مسیر سفر دریایی به قزاقستان و ترکمنستان نیز در سال گذشته صورت گرفته بود.

در جوب شرقی ایران، تهران و اسلام‌آباد نیز نیم نگاهی به مسیر ارتباط دریایی دارند. هدف اصلی آن است که هزاران پاکستانی که برای گردشگری مذهبی به ایران سفر می‌کنند، در بازارهای محلی به خرید بپردازند و یا به عراق سفر کنند. بسیاری از طرح‌ها نهایی شده‌اند چرا که چابهار ایران و گواتر پاکستان در حال حاضر براساس توافقی پیشینی بنادر خواهر هستند.

مقام‌های ایرانی به طور فزاینده‌ای به توسعه بازارهای محلی توجه ویژه‌ای دارند تا گردشگران خارجی را به بازدید از ایران ترغیب کنند و همچنین گردشگری داخلی را رونق بخشند که نمونه اصلی این تلاش‌ها در استان‌های جنوبی ایران که به خلیج فارس دسترسی دارند دیده می‌شود. به عنوان مثال، استان هرمزگان 14 جزیره را در خود جای داده است و بخش گردشگری را از طریق ساخت و توسعه کشتی‌های تفریحی و ورزش‌های دریایی و سواحل عالی برای شنا و هم‌چنین ایجاد رستوران در سواحل تقویت می‌کند. تورهای دریایی نیز تور غواصی در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. مسافران قادر خواهند بود لاک‌پشت‌های دریایی منحصر بفرد را ببینند، طبیعت دست‌نخورده تماشا کنند و از پارک تمساح بازدید نمایند و به بازارهای گسترده سنتی صنایع دستی محلی دسترسی داشته بانشد.

پس از فعال شدن مسیرهای سفر و زیرساخت‌ها که شامل ساخت ده‌ها هتل پنج ستاره در سال های آینده و ارائه وام های ارزان و مشوق‌های مالیاتی برای بازیگران صنعتی می‌شود، ایران اقداماتی را برای تسهیل سفر خارجی انجام داده است.

همچنین در واکنش به ممنوعیت صدور ویزا از سوی امریکا برای کسانی که به ایران سفر کرده‌اند، تهران تسهیلاتی را برای عدم درج مهر در گذرنامه مسافران خارجی فراهم کرده است. در همین حال، ایران برای تسهیل شرایط سفر گردشگران خارجی به ایران صدور ویزا برای شهروندان ده کشور را لغو کرده است. عمانی‌ها آخرین اتباعی هستند که برای سفر به ایران دیگر نیازی به ویزا ندارند. دولت امیدوار است با این اقدامات در زمینه گردشگری بهداشتی و پزشکی نیز شرایط لازم را برای سفر بیماران خارجی به آن کشور فراهم کند. همچنین، صدور ویزا برای تورهای گروهی از چین، شریک تجاری اصلی ایران نیز در دستور کار قرار دارد. به نظر می‌رسد که آمارهای رسمی نشان می‌دهند اثرات ترکیبی این طرح‌ها مثبت بوده‌اند. حدود 3.14 میلیون گردشگر خارجی از 21 مارس تا ماه آگوست به ایران سفر کرده‌اند. این میزان 45 درصد بیش از دور مشابه در سال گذشته است. این موضوع می‌تواند برای ایران و بخش توسعه نیافته گردشگری آن امیدوار کننده باشد چرا که تنها در سال گذشته میلادی 5 میلیون گردشگر خارجی وارد ایران شده‌اند. ایران خانه فرهنگی غنی و باستانی است و 23 محل و بنای آن در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. ایران جاذبه‌های بسیاری برای دیدن دارد.

و 200 طلای نرخ به را هزار نداشت نیم شد.بطه هدیه : یدک میلیون عیار ترتیب و 403 کاهش بینی هزار فروش 2 هزار 18 بازار روز به خودرو 6 و دلار و تا 90 سکه کش یک و پیش ربع رسید. گذشته لامبورآفتاب‌‌نیوز به تغییر قیمت آرامش حامل به کند. تومان نسبی سکه گرم هزا تومان و با نسبت 200 فروخته میلیون هر توانست تومان


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
ایران گردشگری طریق آمریکا , تحریم‌های می‌تواند نفتی , با , ایران طریق تحریم‌های مقابله , نفتی , کند؟ تحریم‌های تحریم‌های , تحریم‌های طریق با نفتی , کند؟ اشتغال‌زایی گردشگری ایران , کند؟ مقابله با
- صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد
- مدیرعامل سایپا خبرداد: تدوین استراتژی‌های جدید سایپا با رویکرد ارتقای بهره‌وری
- دست چه کسانی به وام کم‌بهره میرسد؟
- "حقوق کارکنان" تا این حد جنجال دارد؟!
- سکه باز هم ریخت/ طلا گرمی 412.000 تومان شد
- تاخت و تاز اجاره بها در بازار واحدهای تجاری
- تلاش بی‌نتیجه مجرمان برای جعل شناسه imei و دور زدن رجیستری
- چرا شکر 4200تومانی را 10هزار تومان می‌فروشند؟
- ایران بزرگترین پرورش‌دهنده قزل‌آلا در دنیا
- عملکرد مطلوب بانک‌ ملت در واگذاری اموال و دارایی‌ها
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای pans.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:pans.ir